fbpx

Wsparcie podatkowe przy zmianach form prowadzenia biznesu

Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest proste, z czego każdy doskonale zdaje sobie sprawę. Kontrahenci, partnerzy biznesowi i konkurencja regularnie dostarczają nowe wyzwania, które wymagają od firmy elastycznego podejścia, często wymagając zmiany formy prowadzenia całego biznesu. Zależy nam, aby decyzje podejmowane przez naszych klientów były poparte pełnymi informacjami w zakresie przepisów. Dlatego zapewniamy kompleksowe wsparcie podatkowe przed i w trakcie przekształcenia przedsiębiorstwa.

Szereg wyzwań dla firmy

    Modyfikacje, jakich firma może być zmuszona dokonać, mogą tak naprawdę dotyczyć każdego sektora i aspektu działalności:
  • utworzenie nowych działów; redukcja lub scalenie istniejących,
  • nabycie nowej spółki czy innego rodzaju podmiotu,
  • sprzedaż papierów wartościowych dla zlikwidowanych inwestycji,
  • przebranżowienie działalności,
  • fuzja firm lub podział.

W każdej z tych sytuacji mogą obowiązywać całkowicie inne przepisy podatkowe, do których należy dostosować samo przedsiębiorstwo i sporządzić stosowną dokumentację.

Kompleksowe wsparcie TAX-ES

Świadczymy pełne wsparcie podatkowe przy zmianach form prowadzenia biznesu – niezależnie od ich skali, charakteru oraz branży. Zapewniamy kompleksowe doradztwo na każdym etapie, przedstawiając ryzyka i możliwości, tak aby klient mógł świadomie podjąć decyzję. Doskonale znamy obowiązujące przepisy, jak i śledzimy wszelkie zmiany – planowane i zaakceptowane. Dzięki temu możemy między innymi dopasować najbardziej korzystną finansowo formę prowadzenia biznesu, a także pomóc ocenić czy nabycie nowej działalności nie wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem czy obciążeniem podatkowym.

Usługi dopasowane do przedsiębiorstwa

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że każdy biznes jest inny – dotyczy to nie tylko branży, ale również sposobu prowadzenia firmy, jej wielkości oraz zakresu działania. Oznacza to, że za każdym razem indywidualnie dopasowujemy zakres naszych usług podatkowych do klienta, szczegółowo analizując każdą planowaną zmianę. Pozwala nam to przygotować najbardziej opłacalne rozwiązania, minimalizując potencjalne zagrożenia. W rezultacie obie strony są zadowolone: Państwo cieszą się z rozwoju firmy, my czujemy satysfakcję z prawidłowo wykonanych usług.

WordPress Theme built by Shufflehound. Polityka prywatności