fbpx

Kontrole podatkowe ? doradztwo

W przypadku kontroli podatkowej, warto skorzystać z pomocy doradcy. Jego wsparcie niesie za sobą wiele korzyści na każdym etapie toczącego się postępowania. Podczas współpracy przekazuje on klientowi porady, które pomogą odpowiednio zachować się w danej sytuacji.

Doradca pomaga dokładnie zrozumieć czynności wykonywane przez organ podatkowy oraz przygotować się do niego oraz przekazać odpowiednie dokumenty oraz informację, co w niektórych przypadkach może przyczynić się nawet do uniknięcia postępowania podatkowego.

Specjalista wie również, w jakich sytuacjach można odwołać się od decyzji organu podatkowego lub zgłosić zastrzeżenia odnośnie protokołu. Dzięki temu jego wiedza może być bardzo pomocna w trakcie kontroli.

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy podatkowego?

Pomoc obejmująca doradztwo podatkowe jest oferowana w przypadku kontroli dotyczących podatków:

  • od towarów i usług,
  • ceł,
  • czynności cywilnoprawnych,
  • dochodowych,
  • akcyzy,
  • podatków lokalnych.

Nasi doradcy mogą reprezentować podatnika na każdym etapie postępowania, zarówno przed organem podatkowym, jak i sądem administracyjnym. Priorytetem jest dla nas bliska współpraca z klientem. To właśnie dzięki niej możemy wypracować odpowiednią strategię, która bardzo często pełni ważną rolę podczas obrony racji podatnika.

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy podatkowego?

W ramach świadczonych usług jesteśmy skłonni podjąć się reprezentowania naszego klienta w charakterze pełnomocnika podczas kontroli podatkowej lub późniejszego postępowania. Wspieramy klientów podczas przygotowywania wniosków oraz kompletowania niezbędnej dokumentacji.

Oferujemy także wsparcie podczas przesłuchiwania świadków oraz czynny udział w trakcie przesłuchań lub składania wyjaśnień.

Pomagamy podczas sporządzania skarg do sadów administracyjnych lub skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Udzielamy pomocy również podczas postępowań ubocznych w stosunku do postępowania lub kontroli podatkowej.

WordPress Theme built by Shufflehound. Polityka prywatności